Araç İÇ-DIŞ Temizleyici

ARAÇ İÇ- DIŞ TEMİZLEYİCİ


Gün içerisinde oldukça zaman geçirilen otomobiller için araç iç-dış temizleyici seçimi oldukça önemlidir. Hem sağlık açısından hem de aracın estetik görünüşü açısından malzeme seçiminde hassas davranmalısınız. Ev temizliği için tercih ettiğiniz temizlik malzemelerinin; eşyalarınıza uygun olup olmadığını kontrol ederek kullanırsınız. Aracınız için de aynı şekilde otomobilinizin yüzeyine uygun temizleyici seçmeniz gerekir.
Araç iç-dış temizleyici tercihini doğru ürünlerden yana kullanmak aracınızın ömrünü uzatır. Doğru ürün ve doğru tekniklerle birlikte uygulandığında, aracınız her zaman konforlu ve temiz kalacaktır.

Araç İç-Dış Temizleyicinin Kullanım Alanları

Araç İçi Temizliği

Sürüş konforunuzun artması için arabanın dışı kadar iç temizliğine de dikkat etmelisiniz. Araç içi temizliğinin detaylı ve titiz olması gerekir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için araçtaki kir, toz ve lekeleri otomobilinizden iyi bir şekilde arındırmalısınız. Doğru temizlik ürünü sayesinde aracınızın dokusu, yüzeyi ve tüm aksamları zarar görmeden derinlemesine temizlenir. Araç içindeki döşemelerde bulunan çamur, yağ ve çeşitli lekelerin iz kalmadan yok edilmesini sağlar.

Aracın klima kanalları, gösterge ve hava panelleri gibi daha derin bölgelerin temizliğinde de kullanabileceğiniz bu temizlik ürünü, size birçok bölgeyi temizlemede kolaylık sağlar. Bazı bölgeleri temizliğinde ekstra hassas davranmalısınız. Araç iç-dış temizleyici hassas bölgeleri çizmeden, zarar vermeden temizler. Farklı bölgeler, farklı yüzeyler için ayrı temizlik ürünleri almanıza gerek kalmaz.  Aracın klima kanalları gibi bagajı temizlemede de yine araç iç-dış temizleyiciyi tercih edebilirsiniz. Bagajınıza yapışmış olan tozları ve sinmiş olan kötü kokuyu ortadan kaldırarak ferah bir ortam sağlar.

Camların kirli olması görüş mesafenizi etkiler ve kaza gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle camların temizliğine, net görünüşe önem vermelisiniz. Parlak camlar sayesinde araba sürerken ayrı bir zevk alacaksınız. Aracın iç temizliği sonucu oluşan temiz havayı solumak ise dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Bu konforu korumak için arabanızda sigara içmemeye ve arabanızda çöp biriktirmemeye özen gösterin. Ayrıca arabanızda bulunduracağınız bir temiz koku spreyi de arabanızdaki kötü kokuları geçici süre gidermede yardımcı olur.

Araç Dışı Temizliği

Araçların dış görünüşüne verilen önem her zaman iç görünüşten daha fazladır. Araba alım-satım aşamalarında dahi arabanın dış görünüşünde bir kusur varsa bu alıcı için bazen bir vazgeçme sebebidir. Bazı yanlış ürünler araçların dışında çiziklere, geçmeyen lekelere sebep olur. Bu nedenle güvenilir temizlik malzemelerini tercih etmelisiniz. Kullandığınız ürün kadar kullandığınız temizlik materyalleri de önem taşır. Kullanacağınız bez ve süngeri ona göre seçilmelisiniz. Böylelikle arabanızın yüzeyine zarar vermeden temiz ve parlak görünüş elde edebilirsiniz.
Tüm temizlik sonunda aracınızı iyi bir şekilde havalandırarak araç iç-dış temizleyicinin katkılarıyla bu temizliğe son verip, keyifli yolculuklar yapabilirsiniz.
Yükleniyor...